Kreiptis pagalbos!

„Kartu mes galime” – projektas, skirtas smurtą patyrusių vaikų ir paauglių psichinei sveikatai gerinti, įgyvendinamas vidutinėse ir mažose Lietuvos savivaldybėse 2021 – 2023 metais.

Projekto vertė – 247,997 EUR. Projektas finansuojamas iš Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo ir priklauso programai „Sveikata”.

Įgyvendinant programą „Sveikata” Lietuvoje siekiama stiprinti psichinės sveikatos paslaugas bendruomenėse bei gerinti vaikų ir jaunimo gerovę. Projekto „Kartu mes galime” vykdytojas – VšĮ Gralio projektai. Daugiau informacijos: www.norwaygrants.lt

Mes – projektas „Kartu mes galime” atsiradome tam, kad padėtume kurti pozityvią, pilnavertę ir taikią vaikų bei paauglių ateitį! Džiaugiamės, kad projekto įgyvendinimo metu Lietuvoje galėsime adaptuoti ir naudotis pažangiomis pasaulinio lygio užsienio metodikomis!

Žinome, kad Lietuvoje turime profesionalius ir neabejingus specialistus, švietimo įstaigas, kurioms rūpi ir taikią aplinką siekiančias užtikrinti savivaldybes. Vieningi, vedini bendrystės idėjos, kartu sieksime kurti džiugesnę ir kokybiškesnę vaikystę bei paauglystę Jums – mūsų šalies ateities piliečiams!

Projektas įgyevendinamas šiose Lietuvos savivaldybėse: Alytaus m., Jonavos r., Joniškio r., Kelmės r., Kretingos. r., Mažeikių r., Pasvalio r., Rokiškio r., Šilutės r., Tauragės r., Ukmergės r., Varėnos r.

Nes KARTU MES GALIME – daugiau, produktyviau, geriau, pozityviau!

Tikime tarpusavio noru pagalbai, taikia komunikacija, inovatyviu ir efektyviu šių laikų problemų sprendimu.

KARTU MES GALIME #augti #tobulėti #turėtišviesiąateitį #spręstiproblemas #geriaujaustis #įveiktinerimą #geriaumokytis #džiaugtisvaikyste #suprastivienikitus #padėti #kalbėtis #geriausutarti #džiaugtisgyvenimu #kurtiateitį #patirtistebuklus #taikiaugyventi

Ar žinote, kad smurtas ir traumos – aktuali problema ir moderniais laikais?

Raganų medžioklės baigėsi, kryžiaus žygiai nueiti…Tad ar smurtas egzistuoja šiandien? Pasikalbėkime apie tai plačiau… Štai ką žinome mes:

Nepaisant vykstančios pažangos ir socialinių pokyčių, smurtas vis dar yra problema XXI amžiuje, o smurtas prieš vaikus – aktuali tema pasaulyje ir Lietuvoje. Vaikas – jautrios psichikos asmenybė. Emocinis, psichologinis, fizinis smurtas, bendraamžių ir virtualios patyčios, grasinimai, diskriminacija, seksualinis priekabiavimas, nepriežiūra, smurtas matomas per TV ir internete – tai kelios trauminių patirčių rūšys, su kuriomis susiduria vaikai ir paaugliai. Tokios patirtys jiems gali iššaukti ankstyvuosius potrauminio streso, depresijos, nerimo simptomus, kurie laikui bėgant gali virsti į didesnes neigiamas pasekmes – nuolatinę depresiją, destruktyvias mintis, delinkventinį elgesį, žalingus įpročius, prastą mokymosi ir gyvenimo kokybę. Lietuvoje vis dar trūksta veiksmingos ankstyvosios ne medikamentinės pagalbos, skirtos smurtą ar traumas patyrusiems vaikams. Taip pat egzistuoja gėdos ir finansinis barjeras, tad ne visos aukos identifikuoja esančią problemą ir ieško profesionalios pagalbos.

Jūs – ne vieni!

„Pasaulio sveikatos organizacijos” duomenimis – kas antras vaikas ar paauglys per metus bent kartą patiria vienokio ar kitokio pobūdžio smurtą bei traumas. Mūsų projekto tikslas: mažinti ankstyvuosius potrauminio streso sindromo, nerimo bei depresijos simptomus, pasireiškiančius smurtą patyrusiems vaikams, taikant „CBITS” (Cognitive Behavioral Intervention for Trauma in Schools) ir „Bounce Back” metodikas.

Projekto uždaviniai:

  1. Adaptuoti įrodymais grįstą „CBITS” metodiką ir jos modifikuotą versiją „Bounce Back” mažose ir vidutinėse Lietuvos savivaldybėse;
  2. Identifikuoti vaikus, patyrusius smurtą ar traumas ir turinčius potrauminio streso, nerimo ar depresijos simptomų ir taikyti įrodymais grįstas intervencijas.

Mes pasiruošę padėti – pasitikėkite ir patikėkite mūsų idėja!

Siūlome išbandyti tai, ko Lietuvoje dar nebuvo – „CBITS” ir „Bounce Back” metodikas. Tai – pažangios, efektyvios, įrodymais grįstos programos, turinčios tris pagrindinius tikslus:

  1. Sumažinti ankstyvuosius depresijos ir nerimo simptomus atsiradusius po smurto ir/ar trauminių patirčių;
  2. užkirsti kelią simptomų didėjimui ateityje;
  3. didinti bendraamžių ir tėvų paramą smurtą ar traumas patyrusiam vaikui/paaugliui.

Metodikų pagalba ženkliai sumažinus ankstyvus po smurto ar traumų atsiradusius simptomus, vaikui/paaugliui ne tik suteikiamas kokybiškesnis kasdienis gyvenimas – be depresijos, nerimo, miego sutrikimų ar socialinės atskirties, bet ir užkertamas kelias tų simptomų progresavimui ateityje. Tai itin svarbu, nes laiku nesustabdžius simptomų progresavimo jie gali virsti į didesnes problemas – žalingus įpročius, agresijos protrūkius, depresiją, delinkventinį elgesį ir kitus.