Kreiptis pagalbos!

Mokiniui – klausimai / atsakymai apie CBITS

Paskelbta:

☂️„Kartu mes galime” projekto metu Lietuvos ugdymo įstaigose adaptuojamos dvi metodikos – CBITS ir Bounce back. Pirmoji metodika – CBITS jau įgyvendinama mokyklose.

⭐️Tęsiame temą apie CBITS – modernią pagalbos priemonę traumą patyrusiam mokiniui. Šiandien atsakysime į mokiniui aktualius klausimus:

❓Ar tai patikima metodika?

✅CBITS (Cognitive Intervention for Trauma in Schools) yra kurta JAV, sėkmingai naudojama JAV, Japonijoje ir Australijoje. CBITS metodika grįsta moksliniais tyrimais – ji sėkmingai gali sumažinti po traumų atsirandančius nerimo, potrauminio streso sindromo ir / ar depresijos požymius.

❓Kam skirta CBITS metodika?

✅CBITS skirta darbui su 5- 12 klasių mokiniais, patyrusiais traumas/smurtą. Jaunesniems – 1-4 klasių mokiniams skirta modifikuota CBITS versija pavadinimu Bounce back.

❓Kaip įgyvendinama CBITS?

✅Metodiką įgyvendina mokyklos psichologas arba soc. pedagogas grupinių ir individualių užsiėmimų metu (grupę sudaro 6-10 mokinių). CBITS struktūra: 10 grupinių seansų, 1-3 individualūs seansai, globėjų mokymų seansai, globėjų mokymų programa.

❓Kaip bus su mano privatumu?

✅CBITS turi savo įgyvendinimo taisykles, į kurias įtraukta ir privatumo politika. Prieš pradėdami grupinius seansus mokiniai sutinka visą grupinių seansų metu išgirstą informaciją išlaikyti konfidenciala. CBITS specialistas Tavo asmeninės informacijos neatskleis kitiems asmenims. Tam tikrais atvejais specialistas susitiks su mokinio globėjais/tėvais, tačiau programoje numatyta, kad tokio susitikimo pokalbis liečia tolimesnę strategiją kaip bendrauti su vaiku, o ne patirtas traumas ar asmeninius pasakojimus.

❓Ką daryti jei grupėje bus vaikas, kuris iš manęs tyčiojasi ar naudoja smurtą?

✅Vienas iš CBITS tikslų – jauki, konfidenciali ir komfortabili aplinka, kurioje kiekvienas jaustųsi saugiai, laisvai ir galėtų sėkmingai gerinti savo psichinę sveikatą. Jei grupėje matai asmenį dėl kurio nesijauti patogiai – kviečiame iš karto informuoti CBITS specialistą – metodikoje numatyta , kad vienoje grupėje neturėtų būti smurtautojas ir smurtą patyręs asmuo ar kitaip neigiamais santykiais susiję vaikai.

❓Specialistas siūlo dalyvauti CBITS užsiėmimuose, bet man nedrąsu, gėda, nežinau ar noriu?

✅Kviečiame išbandyti bent pora grupinių seansų – CBITS metodika nustebins – ji nuotaikinga, interaktyvi, įgyvendinama žaidimo principu. Grupiniai užsiėmimai bus smagūs, įdomūs ir kartu gerins tavo psichinę sveikatą! Rūpintis savo psichine gerove yra reikalinga ir negėda! Pabandyk! Jei sudalyvavus poroje užsiėmimų nuspręsi, kad nenori tęsti – informuok apie tai specialistą, padėkok už laiką ir nebetęsk. CBITS kurta vaikams, tačiau neteigiame, kad ją pamils visi visi vaikai. Šiuo metu yra įvairių skirtingų pagalbos priemonių, tad atrask tai kas tiks Tau!

🌸Artmiausiu metu tęsime temą apie CBITS, o turintiems klausimų kviečiame mums parašyti info@kartumesgalime.lt arba privačia žiniute projekto facebook paskyroje. Anonimiškumą garantuojame.