Kreiptis pagalbos!

Neapsisprendi ar dalyvauti CBITS programoje? Paskaityk!

Paskelbta:

✅Rugsėjo-spalio mėnesiais daugelyje projekte dalyvaujančių mokyklų pradėti vesti CBITS metodikos užsiėmimai.

❓Jei ir tu dar svarstai ar dalyvauti metodikos užsiėmimuose, ar kreiptis pagalbos į mokyklos specialistą – artimu metu pateiksime daugiau informacijos apie CBITS, kuri, tikimės padės priimti teisingus sprendimus TAVO geresnei ateičiai.

☂️KAS YRA CBITS?

✅CBITS (Cognitive Intervention for Trauma in Schools) arba lietuviškai KEITMA – prgrama, skirta naudoti užsiėmimams su mokiniais, kurie patyrė traumų ir kenčia nuo emocinių ar elgesio problemų, ypač potrauminio streso sindromo, nerimo ar kt.

✅Traumas sukeliančių gyvenimo įvykių pavyzdžiai apima smurto namuose, mokykloje ar bendruomenėje patyrimą arba buvimą to liudininku; traumą sukeliančios netekties išgyvenimą; buvimą stichinėje ar žmogaus sukeltoje nelaimėje; patekimą į sunkią automobilio avariją ar namų gaisrą; bet kokį fizinį sužalojimą, virtualias patyčias.

✅Programoje naudojamas ankstyvosios intervecnijos metodas, mažinantis depresijos, nerimo, potrauminio streso sindromo požymius. Visgi programa sudaryti taip, kad daugiausiai dėmesio būtų skiriama potrauminio streso simptomų silpninimui.

✅Programą ugdymo įstaigoje įgyvendina psichologas arba soc. pedagogas. CBITS įgyvendinama grupinių užsiėmimų metu (grupę sudaro 6-10 mokinių).

✅CBITS Lietuvoje adaptuota projekto „Kartu mes galime” įgyvendinimo metu. Projektas yra finansuojamas Europos Ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata” lėšomis.

#kartumesgalime#geriaujaustis#padeti#svajoti#tiketi#geriaumokytis#skatintitaika#pasitiketi