Kreiptis pagalbos!

Pasitinkant naujus mokslo metus – apie vaikų motyvaciją.

Paskelbta:

Mokslo metų sezonas jau čia pat – o kartu ir tie patys klausimai bei rūpesčiai…

Kaip sužadinti vaiko motyvaciją mokytis? ⭐️

Turbūt visi tėvai bent kartą yra susidūrę su vaiko nenoru eiti į mokyklą ar staiga suprastėjusiais kurio nors mokomojo dalyko rezultatais. Tokiais atvejais itin dažnai daroma klaida – iškart prieinama išvada, kad vaikui nesiseka, jis nieko nemoka ar nepakankamai mokosi.

Tačiau vertėtų pirmiausia pasigilinti į kitą aspektą – vaiko motyvaciją. Kokia svarbi vaikų tobulėjimui yra vidinė motyvacija, pasakoja papildomo ugdymosi studijos „3 banginiai“ pedagogė Laima Buliolienė ir edukologė, mokomųjų priemonių autorė Ramunė Burškaitienė.

Kodėl vaikai praranda motyvaciją mokytis? „Motyvaciją vaikai praranda dėl daugelio priežasčių, tačiau mano, kaip ketvirtokės mamos, patirtis rodo, kad pagrindinė priežastis – „kosminis“ mokymosi tempas, gausybė papildomų užduočių, turinčių padėti tinkamai pasiruošti standartizuotiems testams“, – teigia R.Burškaitienė

Dėl itin didelio tempo vaikams nebelieka laiko ta informacija susidomėti, ją priimti, išbandyti praktiškai, įsigilinti į kurią nors temą ir ją suvokti. O jeigu vaikas naujos informacijos nesupranta ar nespėja įsisavinti, tuomet jo motyvacija labai greitai dingsta ir vaikas tampa apatiškas, prastėja mokymosi rezultatai, atsiranda nenoras eiti mokyklą.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/gyvenimo-budas/seima/2019/01/31/news/kaip-suzadinti-vaiko-motyvacija-mokytis-9060179

šaltinis: lrytas.lt