Kreiptis pagalbos!

Vaikai, traumos ir barjerai ieškant pagalbos. Kas trukdo?

Paskelbta:

🌿Lietuvos vaikų teisių specialistai teigia, kad daugiausiai vaikų Lietuvoje patiria fizinį smurtą, antroje vietoje – nepriežiūra, trečioje – psichologinis smurtas. Tačiau specialistai sutinka, kad statistika neatspindi realybės – tikrieji skaičiai kur kas didesni. 

✨Ne visos smurto aukos kreipiasi pagalbos, ne visi saugusieji savo elgesyje įžvelgia smurto požymių, ne visi tėvai geba identifikuoti pirmųjų ankstyvųjų simptomų po patirto smurto. Net ir įtarus psichologines problemas, profesionalios pagalbos paiešką gali užkirsti tokie barjerai:

✅Stigma – vis dar egzistuoja gėda kreiptis psichologinės pagalbos;

✅Logistikos ir laiko klausimas – vizitui pas psichologą reikia nusimatyti laiką ir neretai vykti į kitą miesto vietą, kas vaikui ar jį vežiojantiems tėvams nėra patogu ir kainuoja;

✅Finansinis klausimas – profesionalų paslaugos kainuoja, ne visiems yra prieinamos, o vaikai nėra finansiškai savarankiški.

🌷Mūsų projekte siūloma pagalba sprendžia šias problemas, nes:

🍭 pagalba teikiama grupinių ir individualių užsiėmimų metu, pratimų ir žaidimų formatu. Tai nėra standartinė psichologo konsultacija, tačiau metodiką veda šios srities profesionalai – psichologai ir soc. pedagogai;

🍦 intervencijos vyksta vaikui patogioje aplinkoje – mokykloje. Taip išvengiamas logistinis barjeras;

🎈 intervencijos vaikams yra nemokamos – projektinė medžiaga (mokymai, knygos ir kt.) finansuojama Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata” lėšomis, o metodikas vedantys specialistai projekte dalyvauja savanoriškai. Taip išvengiamas finansinis klausimas.

#kartumesgalime #sprestiproblemas #jaustisgeriau #gautipagalba #gyventitaikiau

🍓Daugiau info: www.kartumesgalime.lt

📷 shutterstock.com