Kreiptis pagalbos!

VASAROS SKAITINIAI

Paskelbta:

VASAROS SKAITINIAI VAIKAMS IR SUAUGUSIEMS

Projektas “Kartu mes galime” rekomenduoja:

Leidyklos VAGA – Dr. Arlene Drake VIDINIS VAIKAS: kaip išgyti po vaikystėje patirto smurto

Ši knyga – it žemėlapis, kuris atves jus į išgijimą po vaikystėje patirto fizinio ir psichologinio smurto.

Įsivaizduokite, kad sutinkate penkerių ar šešerių metų vaiką. Mažasis atsargiai prie jūsų prisiartina ir sušnibžda: „Man taip baisu. Mano mama mane muša.“ Tada pasisuka nugara į jus ir nedrąsiai pakelia dėmėtus marškinėlius. Jūs iškart pastebite mėlynes. Ką daryti? Manau, kad kiekvienas pultų guosti šį mažylį, stengdamasis apsaugoti jį nuo pavojų ir išsiaiškinti, kas, po velnių, vyksta jo namuose. Akivaizdu, kad vaikas yra bejėgis, patekęs į bėdą, tad reikia jam padėti. Nesvarbu, ar mes patys esame tėvai, ar ne, – instinktyviai jaučiame, kad privalome viską mesti ir pasirūpinti nuskriaustu vaiku. O jeigu tas vaikas esate jūs?

Knygoje „Vidinis vaikas“ psichoterapeutė dr. Arlene Drake siūlo veiksmingą pratimų planą, kurį pati daugelį metų taiko gydydama žmones po vaikystėje patirtų fizinių ir psichologinių traumų. Remdamiesi autorės siūlomomis technikomis, atrasite savyje apleistą vaiką ir išmoksite juo pasirūpinti. Įveikę ilgus metus slėptą baimę, įgysite stiprybės susikurti tokį gyvenimą, kokio esate išties verti.

Kai vaikas tampa smurto auka, jis neturi jokių pasirinkimo variantų. Suaugęs žmogus visais atžvilgiais yra fiziškai, psichologiškai, socialiai galingesnis. Tikėtina, kad daugelis baiminasi „aukos“ etiketės, tačiau svarbu pripažinti, jeigu vaikystėje prieš jus buvo smurtaujama. To pasekmes jūs galite jausti visuose savo gyvenimo etapuose. Taigi, kokie žingsniai galėtų padėti išgyti po vaikystėje patirto smurto?

Kviečiame skaityti.